Μετάβαση στο περιεχόμενο

Τελική ευθεία.

Recommended Posts

Στην τελική ευθεία λοιπόν μπαίνει η ομάδα, μιας χρονιάς στην διάρκεια της οποίας δημιουργήθηκαν μεγάλες προσδοκίες. 

Και αυτό όχι άδικα αφού οπαδοί, δημοσιογράφοι αλλά κυρίως οι managers των ομάδων εκθείασαν το παιχνίδι του Ολυμπιακού και αναγνώρισαν την καλύτερη ομάδα της regular season. Πραγματικά υπήρξαν βράδυα που αναρωτιόσουν αν αυτό που βλέπεις είναι αλήθεια. Αν η ταχύτητα και η έκρηξη στο παιχνίδι είναι μιας ευρωπαϊκής ομάδας ή μιας ομάδας της αντίπερα όχθης του Ατλαντικού. Ο Μπαρτζώκας και οι παίχτες του παρέδωσαν σενάρια σύγχρονου και απόλυτου ομαδικού μπάσκετ χωρίς πολλά isolations και χωρίς μεμονωμένους πρωταγωνιστές. Έχει τον MVP της κανονικής διάρκειας τον Σάσα, αν έβγαιναν 2 θα είχε και τον Γουόκαπ νομίζω αδιαμφισβήτητα!

Τις τελευταίες αγωνιστικές πολύ λογικά κατά τη γνώμη μου η ομάδα έχει ρίξει ταχύτητες, έγραψα χτες στο live ότι η ομάδα κάνει αποθεραπεία. Μπαίνουμε σιγά σιγά στα πλέι-οφ χωρίς να μας ενδιαφέρει ποιον θα αντιμετωπίσουμε. Γιατί άλλωστε να φοβηθούμε τον οποιονδήποτε όταν έχουμε περάσει από τις σκληρότερες έδρες της Ευρώπης; 

Νομίζω ότι θα δώσουμε 3 συνεχόμενα ματς στο ΣΕΦ με την Μπασκόνια και ένα στην Ισπανία και μετά Κάουνας. Φέτος μάλιστα θα είναι ένα F4 που ο Ολυμπιακός θα πάει σαν φαβορί και το αξίζει.

Όσο για τον αιώνιο αντίπαλο, ο Σερέλης έχει κάνει δουλειά όντας κανονικός προπονητής στα μάτια μου αλλά μια ομάδα χωρίς διοίκηση, ανερμάτιστη και ασύνδετη δεν θα αποφύγει τη σκούπα και σε αυτούς τους τελικούς.

Υ.γ. Στις 21 Μαϊου ψηφίζουμε εκτός των άλλων και Ολυμπιακό πρωταθλητή Ευρώπης.

oly_232333.jpg

Τροποποιήθηκε > από Nikos Lepipas
  • Μου αρέσει 1
  • Το λάτρεψα! 1

• Admins

Για να παίξουμε με Μπασκόνια πρέπει η Ζαλγκίρις να μην κάνει το 2/2 (Μακάμπι εντός, Μπάγερν εκτός) ή να κάνουν οι Βάσκοι ισάριθμες νίκες που παίζουν με εμάς. Την ισοβαθμία μεταξύ τους επίσης την έχει η Μπασκόνια. Αμφιβάλλω πολύ πάντως ότι θα σκουπίσουμε οποιονδήποτε.

• Admins

Ωραία τα γράφεις, αλλά είσαι πολύ αισιόδοξος, Νίκο. Κι εγώ πιστεύω ότι θα πάμε μέχρι τέρμα αλλά αμφιβάλω για τη σκούπα. Δεν θα είναι καθόλου εύκολη η τελική επικράτηση 

• Create New...

Την προσοχή σου για λίγα δευτερόλεπτα!

Καλώς ήρθες στο Redball.gr - Διάβασε περισσότερα: Κανόνες + Πολιτική Απορρήτου + Όροι Χρήσης Το Forum μας ενεργοποιεί cookies στην συσκευή σου ώστε να μπορεί να λειτουργήσει καλύτερα. Έχεις τη δυνατότητα αν το επιθυμείς να τσεκάρεις τις επιλογές των cookies, αλλιώς θα υποθέσουμε πως είσαι σύμφωνος να συνεχίσουμε.