Μετάβαση στο περιεχόμενο

Ο Ολμπιακός δεν τελειώνει ποτέ

krakatheboy

Recommended Posts

Τέλος λοιποόν ο Σλούκας. Άδοξο φινάλε. Τα πράγματα έχουν χιλιοωειπωθεί. Ο παίκτης έχει το μεγαλύτερο μέρος του λάθους. Κακώς αν ο Μπαρτζώκας δεν έβαλε στάλα νερό στο κρασί του και δεν συναντήθηκε καν μαζί του. Αλλά μέχρι εκεί. Είπε σωστά πράγματα και πάλι τον υπολόγιζε απόλυτα. Θα ξεκίναγε βασικός που ήταν και το λιγότερο σημαντικό. Θα έπερνε τα τελευταία σουτ.  Να δω τώρα όπυ και αν πάει τελικά αν θα παίζει 30λεπτα στα 34 του (όσο θα είναι για την επόμενη σεζόν).  Εγώ θέλω να δω αν θα παίζει έστω 26 λεπτά γεμάτα. 
  Ο κόουτς κοίταζε  την ομάδα πρώτα και καλά έκανε. Και να έμενε ο Σλούκας είχες το κεφάλι ου ήσυχο για 10 χρόνια. Με τα καλά του και κακά του ο κόουτς από μια ομάδα που απλά θα χτύπαγε 8δα με βάση το μπάτζετ μας έκανε τους πάντες να υποκλιθούν. Πήγαμε σε 2 φ4 και στο 2ο όλοι μας θεωρούσαν φαβορί όπως και ήμασταν ασχέτως αν δεν φτάσαμε στην πηγή. Βγήκε προπονητής της χρονιάς 2 σερί φορές και αυτό άξια. Αν το έκανε ο Ζοτς όλοι θα λέγαν για αυτό έγινε ο καλύτερος. Τώρα να κράξουμε τον Μπαρτζώ.
  Σλούκα το μεγαλύτερο κρίμα είναι για σένα. Ήρθες στα πιο δύσκολα, ακόμα και αν ήξερες ότι θα φύγεις έδινες συνεχώς το 100% και έβγαζες τίποτα παραέξω. Έχεις πολλά καλά αλλά μέρι εκεί. Για 2-3 χρόνια που κάπου θα έχεις λίγο περισσοτερα αγωνιστικά (το πιστεύω ότι το οικονομικό δεν έπαιξε ρόλο) προτερήματα πούλησες την μοναδική ομάδαπου θα μπορούσες να γίνεις πραγματικά σημαία και να μπεις στο πάνθεον της. Γιατί και την ζωή σου *στον ελεύθερο σου χρόνο τουλάχιστον) στην Ελλάδα θατην περνάς κυρίως και όι στις Τουρκίες. Πάλι άνθρωποι θα χαμογελούν και θα θέλουν να βγάζουν φωτογραφίες μαζί σου αλλά δεν θα αγγίζει αυτό που πραγματικα θα μπορούσες να εισπράξεις.
  Βγες μια μέρα παρέα με Σπαν, Πρι , Παπανικ να δεις πως θα τους αποθεώνουν και πως αυτό θα μπορούσες να το έχεις και συ και όταν το καταλάβεις θα είναι αργά. Και όλα αυτά για τι πάντα;  Να παίζεις 5-6 λεπτά παραπάνω; Να παίρνεις 2-3 σουτ παραπάνω; Να μπορείς να βγάλεις 1-2 ασίστ παραπάνω;
  Για να μην φαίνεται ότι βγάζω χολή. Εγώ Σλούκα και πάλι θα σ' αγαπάω. Ήσουν πάντα από τις αδυναμίες μου. Ήσουν ο Κωστάκης που έγινε Κώστας και για ανοήσιες έχασες την ευκαιρία να μείνεις ως Κωστάρας!! Αν είχα μπλούζα σου πάλι θα την κρατούσα. Ούτε θα την πετούσα, ούτε θα την έκαιγα ούτε τίποτα. Αν σε πετύχω πάλι θα σου ζητήσω φωτογραφία με ένα ζεστό χαμόγελο. Δεν θα σε έκραζα ποτέ στο γήπεδο αλλά δεν θα μου έβγαινε να σε χειροκροπτήσω μέσα από την καρδιά μου όπως πρόσφατα κιόλας.
  Δεν έχω κάτι άλλο σημαντικό να πω παρά ένα ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για όσα πρόσφερες και δεν ήταν λίγα. Κατέκτησες πολλά με την ομάδα. Όχι μόνο οι Ευρολίγκες αλλά και όλα τα φ4 που ήταν μεγάλες επιτυχίες λόγω του μπάτζετ μας. Θα θυμάμαι και θα βλέπω όλα τα τρομερά σου μπάζερ. Θα κρατήσω όλες τις όμορφες στιγμές και το μόνο που θα με τρώει πάντα όπους και πολλούς άλλους είναι αυτό το ρημάδι.... what if...
  Γεια σου Κώστα. Δεν υπάρχει εδώ εις το επανιδείν.
  υ/γ τραγική ημιζέρια που βγάζουν αρκετοί για τον παίκτη
  υ/γ2 ακόμα πιο τραγικοί όσοι κράζουν τον κόουτς που τον. ''έδιωξε''
  υ/γ3 τραγικά τραγικοί όσοι γιουχάρουν στο γήπεδο είτε τον κόουτς είτε τον παίκτη όταν τον ξανανταμώσουμε. Από τους οργανμένους δεν περιμένω τίποτα. Τουλάχιστον να κρατήσουν την ψυχραιμία τους οι ουδέτεροι και ας αναλογιστούν ότι ακόμα και αν κράξουν τι θα κερδίσουν; Μόνο να δίνουν δικαιώματα στα πράσινα τρολ να μιλ΄νε για την ''χαώδη διαφορά κόσμου ανάμεσα μας''

Ο Ολυμπιακός τελειώνει; Ο Ολυμπιακός δεν τελιώνει ποτέ!!

• Μου αρέσει 1

• Create New...

Την προσοχή σου για λίγα δευτερόλεπτα!

Καλώς ήρθες στο Redball.gr - Διάβασε περισσότερα: Κανόνες + Πολιτική Απορρήτου + Όροι Χρήσης Το Forum μας ενεργοποιεί cookies στην συσκευή σου ώστε να μπορεί να λειτουργήσει καλύτερα. Έχεις τη δυνατότητα αν το επιθυμείς να τσεκάρεις τις επιλογές των cookies, αλλιώς θα υποθέσουμε πως είσαι σύμφωνος να συνεχίσουμε.