Μετάβαση στο περιεχόμενο

Συμβόλαια παιχτων

sofos7

Recommended Posts

Αναλυτικά η εικόνα των συμβολαίων του Ολυμπιακού:

Τόμας Γουόκαπ (2027)
Νάιτζελ Γουίλιαμς-Γκος (2025)
Αϊζάια Κάναν (2024)
Μιχάλης Λούντζης (2024)
Γιαννούλης Λαρεντζάκης (2026)
Ναζ Μήτρου-Λονγκ (2026)
Ίγκνας Μπαζντέικις (2026)
Σακίλ ΜακΚίσικ (2025)
Κώστας Παπανικολάου (2026)
Άλεκ Πίτερς (2024)
Λουκ Σίκμα (2025)
Μουστάφα Φαλ (2025)
Φιλίπ Πετρούσεβ (2026)
Νικόλα Μιλουτίνοβ (2025)
Γιώργος Τανούλης (2027)
Μόουζες Ράιτ (2025)

• Μου αρέσει 3
  • Το λάτρεψα! 1

• Πρόεδρος

Ο Αλέκος πρώτος στόχος 

• Μου αρέσει 2
  • Το λάτρεψα! 1

Το καλοκαίρι σίγουρα θα είναι καυτό όσον αφορά τις μεταγγραφές,αλλά και το ποιοί παίχτες θα φύγουν από την ομάδα.Προσωπική μου αίσθηση είναι ότι ΜακΚίσικ,Σίκμα,Λούντζης (μπορεί και άλλοι) ίσως να χαιρετήσουν...Προτεραιότητα της ομάδας θα πρέπει να είναι η άμεση ανανέωση των συμβολαίων των Πίτερς και Κάνααν.

• Μου αρέσει 1

Για Peters, έγραψαν στο twitter γνωστοί δημοσιογράφοι, ότι μέσω του ατζέντη του, ζητάει €1.5 εκ. 
Τόσα χρήματα παίρνει ο Μιλουτίνοφ και είναι το υψηλότερο συμβόλαιο μας, σωστά;

Εσείς τι πιστεύετε, θα του τα δώσει αυτά τα χρήματα ο Ολυμπιακός;

• 1 month later...
  • Admins

Να, που μετά την ανανέωση Peters ήρθε και η πρόωρη ανανέωση Fall (2η φορά).

Εδώ θα σας γράψω επιγραμματικά το ιστορικό με τα συμβόλαια του Fall, με την πιθανότητα πάντα, να πέσω λίγο έξω μιας και δεν είμαι ο λογιστής του 🤣

Ο Μους (απ'το Μουσταφά) ήρθε το 2021 και υπέγραψε διετές (1+1)με €600k ετησίως.

Το καλοκαίρι του '22, ο Μπαρτζώκας όχι απλά έδωσε το πράσινο φως για τον 2ο χρόνο του συμβολαίου του, αλλά του έκαναν επέκταση!! Έτσι, υπέγραψε τριετές ως το 2025 με €900Κ ετησίως.

Τώρα, στα μισά της 2ης χρονιάς του πιο πρόσφατου συμβολαίου του και με επιπλέον άλλο ένα χρόνο να απομένει, αποκαλύφθηκε ότι υπάρχει buy out €500k και ότι η Μονακό θα τα σκάσει, προσφέροντας στον παίκτη €2Μ ετησίως (!!!)

εδώ να πούμε μπράβο στον Fall,  ανελίχθηκε σε top center και του αξίζει.

Έτσι, φτάσαμε ο Ολυμπιακός να κάνει για δεύτερη φορά πρόωρη επέκταση στον Fall με 80% αύξηση και το νέο του συμβόλαιο, πάλο 3ετές να φτάνει τα €1.6Μ ετησίως.

Ο Fall είναι πλέον ο υψηλότερα αμειβόμενος στον Ολυμπιακό και ακολουθεί ο Μιλουτίνοφ με €1.5Μ ετησίως.

3ος στη σειρά, είναι ο Peters με €1.3Μ μετά την διετή επέκταση που υπέγραψε.

Οι ανανεώσεις Fall, Peters δίνουν στέλνουν κάποια μηνύματα.

1) ο Ολυμπιακός δείχνει ότι όποιον θέλει, τον κρατάει (στην Ευρώπη)

2) ο Μιλουτίνοφ αισθάνεται δεδομένα πίεση και ανταγωνισμό, και καλά θα κάνει να ανεβάσει το επίπεδό του

3) το μπάσκετ είναι ένα άθλημα που το τρέχουν οι "κοντοί" αλλά το κερδίζουν οι "ψηλοί" Τα 3 ακριβότερα συμβόλαιά μας είναι στην frontline!!

4) Παρατηρούμε μια σημαντική αύξηση στο budget. Κι ακόμα (θεωρητικά) υπάρχει πρόβλεψη να γίνει μια μεγάλη μεταγραφή στην περιφέρεια!

• Μου αρέσει 5
  • Το λάτρεψα! 1

:gangs-icon: nico7

Ένας παίχτης που θα ταίριαζε στην ομάδα μας είναι ο Κήναν Εβανς ίσως στη θέση Γκος που βγάζει πολλούς τραυματισμούς. Ξέρεις αν το συμβόλαιο του Γκος είναι κλειστό για 2025???

• Create New...