Μετάβαση στο περιεχόμενο

MVP Ο JOKER

Μιχάλης

Recommended Posts

Ο Nikola Jokic αναδείχτηκε MVP της Regular Season 2021-2022 (για δεύτερη συνεχόμενη χρονιά παρακαλώ).Παρόλο που όλοι περίμεναν ότι το βραβείο θα δοθεί σε έναν εκ των Αντετοκούνμπο ή Εμπίντ,έγινε η έκπληξη (;) και κατέληξε στον Σέρβο σέντερ.Η άποψή μου είναι ότι ο συγκεκριμένος παίχτης ξέρει καντάρια μπάσκετ,όμως δε θεωρώ ότι άξιζε να πάρει το βραβείο του MVP φέτος.Ποιά είναι η δική σας άποψη αδέρφια;

• Admins

Για  regular season Ja Morant, αέρα στα νιάτα. Φοβερή βελτίωση φέτος. Ποιος περίμενε το Memphis να μπει playoffs και να σκυλιαζει με τους Golden State. Αλλά οκ αυτό είναι και λίγο υποκειμενικό, είναι τόσοι πολλοί οι ακρογωνιαίοι λίθοι που δύσκολο να διαλέξεις έναν. Embiid και Γιάννης σίγουρα πολύ δυνατές υποψηφιότητες. Και μην ξεχνάμε ότι ο Jokic παίζει εκπληκτικά χρόνια, το ότι εμείς το συνηθίζουμε δε σημαίνει ότι είναι νορμάλ.

• Μου αρέσει 1

• Admins

Είναι απίστευτο αυτό που έκανε και φέτος ο Τζόκερ. Σίγουρα Εμπιντ και Γιάννης έκαναν εξαιρετική χρονιά αλλά ο Σέρβος έχει ένα μοναδικό στατιστικό με το μέρος του: είναι ο πρώτος παίχτης στην ιστορία του ΝΒΑ που βάζει 2000 πόντους, παίρνει 1000 ριμπάουντ και μοιράζει 500 ασίστ σε μια μονάχα regular season. Μιλάμε για αδιανόητο επίτευγμα και το ΝΒΑ δεν μπορούσε να το αγνοήσει. 

• Μου αρέσει 3

• Πρόεδρος

Μπράβο στο joker αλλά αυτό ο mvp 2 συνεχόμενα χρόνια να είναι εκτός τόσο νωρίς, για μένα είναι ... απλά άσχημο. Ναι ναι ξέρω τις πίπες περί άλλος mvp στην rs και άλλο στα playoffs αλλά δικαιολογίες του κώλου :D 

• Μου αρέσει 1

Άσχετα αν το αξίζει ή όχι , είναι κακό που το ΝΒΑ αργεί τόσο πολύ να ανακοινώσει τον MVP. Ναι το βραβείο αφορά την regular season , όμως στα play-off αποκτά άλλη αξία , αφού ο νικητής καλείται να αποδείξει τους λόγους που αναδείχθηκε MVP.

• Create New...

Την προσοχή σου για λίγα δευτερόλεπτα!

Καλώς ήρθες στο Redball.gr - Διάβασε περισσότερα: Κανόνες + Πολιτική Απορρήτου + Όροι Χρήσης Το Forum μας ενεργοποιεί cookies στην συσκευή σου ώστε να μπορεί να λειτουργήσει καλύτερα. Έχεις τη δυνατότητα αν το επιθυμείς να τσεκάρεις τις επιλογές των cookies, αλλιώς θα υποθέσουμε πως είσαι σύμφωνος να συνεχίσουμε.