Μετάβαση στο περιεχόμενο

Πιτσίλκας, Κάρδαρης και Θεωνάς «σφυρίζουν» στο ΣΕΦ

lancelot

Recommended Posts

• Πρόεδρος
3619673_1.jpg?itok=yIp833ZQ
WWW.GAZZETTA.GR

Έγιναν γνωστοί οι τρεις διαιτητές του ντέρμπι Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού στο ΣΕΦ για την 8η αγωνιστική της Basket League.

Μάλιστα...απόψεις; :D

Αδιάφορο...Αν είμαστε σοβαροί δεν έχουν ελπίδες...

• Μου αρέσει 1

Βέβαια από την τριάδα: Αναστόπουλος, Πηλοΐδης, Παναγιώτου χίλιες φορές καλύτερα...

• Admins

Ο Καρδάρης είναι ένας πολύ ενδιαφέρων νέος διαιτητής, ταλαντούχος και χωρίς τουπέ. Βγήκε στο κουρμπέτι μόλις πέρσι γιατί δεν ήταν "φιλικά προσκήμενος" του συστήματος του Βασιλακόπουλου, τουλάχιστον στην πράξη. Τον είχαμε δει και πέρσι στους τελικούς με το βάζελο αλλά ήταν και στον τελικό του κυπέλλου. Ο Πιτσίλκας είναι ένας μετριότατος διαιτητής που αν δεν είχε αυτό το επίθετο, το πιθανότερο είναι να είχε φτάσει το πολύ μέχρι την Α2. Δυστυχώς δεν έχει ούτε το 1/3 του ταλέντου του πατέρα του αλλά ποτέ δεν έδωσε δικαιώματα από όσο θυμάμαι τουλάχιστον. Ο τρίτος διαιτητής δεν ξέρω ποιός είναι. 

Αυτή τη στιγμή οι βάζελοι δεν μπορούν να μας ακολουθήσουν και θεωρητικά το ματς δεν θα μπλέξει με διαιτησίες κλ. Όμως όπως κάθε ματς με το σίχαμα, ποτέ δεν ξέρεις. Εγώ όπως έχω γράψει πολλές φορές, δεν περιμένω τίποτα από τους Έλληνες διαιτητές μέχρι να γίνει αλλαγή γενιάς στα επόμενα 4-5 χρόνια. Είμαστε μια δεκαετία πίσω και είναι ενδεικτικό το γεγονός ότι δεν υπάρχει ούτε ένας αξιόλογος Έλληνας διαιτητής στην Ευρωλίγκα (εξαίρεση είναι οι Κορομηλάς και Τσαρούχα που παίζουν όμως μόλις 1 ματς το τρίμηνο και δεν θεωρούνται οργανικοί στην κορυφαία διοργάνωση).        

• Μου αρέσει 3

• Create New...