Μετάβαση στο περιεχόμενο

Recommended Posts

Καλησπέρα σύγγαυροι. Την σημερινή ήττα την περιμέναμε, ήταν στο πρόγραμμα αλλά όπως εξελίχτηκε το παιχνίδι πιστέψαμε στην νίκη. Εγώ την περίμενα λίγο περισσότερο από τους πολλούς από την αρχή του αγώνα. Συνηθίζουμε τέτοιες μεγάλες νίκες όπως κάποιες κακές ήττες. Αρκετοί (και δεν μιλάω για το γκρουπάκι μας μόνο φυσικά που κρατά ένα καλό επίπεδο) θα αρχίσουν τα δικά τους. Ήτοι ο ύπνος ο Μπαρτζώ, να μην έβγαινε καθόλου ο Φαλ, να έκανε το Χ, να μην γινόταν το Ψ. 
   Η απλή αλήθεια για μένα είναι ότι χάσαμε από το ταλέντο που έχει η Εφές. Υπάρχουν παιχνίδια που χάνουμε την καλή μας άμυνα. Σήμερα δεν έγινε ακριβώς έτσι. Βρήκαν και μερικά ελεύθερα σουτ αλλά βάλαν αρκετά καλάθια σε πολύ δύσκολες συνθήκες. Καλή η σικ ατάκα ότι δεν παίζει μπάσκετ το μπάτζετ. Η σωστή είναι ότι δεν παίζει μόνο αυτό. Κάποια στιγμή άνοιξε το χέρι τους και εκεί δεν ξέρω πόσες ομάδες θα μπορούσαν να μην έχουν την ίδια κατάληξη με μας. Θα τονίσω ξανά ότι καλά τα όνειρα για 8δα που δεν είναι απίθανος στόχος αλλά θέλει βήμα βήμα και κατά τα 2/3 της σεζόν θα μπορούμε να κάνουμε μια 1η αντικειμενική κριτική για το αν μπορεί να συμβεί ρεαλιστικά ή οχι.
  Ο Σάσα ήταν όαση στο 1ο ημίχρονο. Δεν συνέχισε το ίδιο στο 2ο και αυτό κάπου είναι λογικό. Μία από τα ίδια για Φάλ. Καλός και ο Σλούκας. Δεν βρήκα κακό τον Μπολομπόι. Θετικός και ο Γουόκαπ. Μακίσικ, Λάρι ήθελες κάτι παραπάνω. Κάαναν άφαντος, το ίδιο και ο Πίτερς αλλά έπαιξαν ελάχιστα. Δεν έπρεπε να κλείσει τόσο το ροτέισον από τόσο νωρίς ο κόουτς. Ελπίζω να μην το συνεχίσει έτσι ο κόουτς γιατί θα έχουμε θέμα μελλοντικά. Αυτός που με απογοήτευσε σήμερα ήταν ο Κωστάρας. Μετά από μια πολύ αρχηγική εμφάνιση σήμερα ήταν σκιά του εαυτού του. Πέραν της αστοχίας του ακόμα και στο αμυντικό κομμάτι έχανε. Το δικαιούται και αυτός.
   Δεν έχω και σήμερα κάποιο ιδιαίτερο θέμα από την διαιτησία. Θεωρώ ότι οι Τούρκοι πήραν κάποια σφυρίγματάκια αλλά σε καμία περίπτωση δεν νομίζω ότι μπορούμε να πούμε ότι αλλοίωσαν το παιχνίδι. Ο Μίσιτς έχει κάνει το όνομα του και τον σέβονται σε μεγάλο βαθμό. 
   Καταλήγουμε στο 7-4 λοιπόν και παραμένει μια θετική συγκομιδή βάση προγράμματος. Η 8δα δεν κινδυνεύει, για 4δες τα είπα. Θα έλεγα πάμε δυνατά για Βίρτους άλλα όλοι ξέρουμε ότι ακολουθεί το παιχνίδι με τον Παο την Δευτέρα. Αν υπάρχει ένα καλό από το σημερινό είναι ότι θα πάμε πιο αφηνισμένοι με τους πράσινους. Τη Δευτέρα τα νεότερα λοιπόν.

Τροποποιήθηκε > από krakatheboy

• Create New...

Την προσοχή σου για λίγα δευτερόλεπτα!

Καλώς ήρθες στο Redball.gr - Διάβασε περισσότερα: Κανόνες + Πολιτική Απορρήτου + Όροι Χρήσης Το Forum μας ενεργοποιεί cookies στην συσκευή σου ώστε να μπορεί να λειτουργήσει καλύτερα. Έχεις τη δυνατότητα αν το επιθυμείς να τσεκάρεις τις επιλογές των cookies, αλλιώς θα υποθέσουμε πως είσαι σύμφωνος να συνεχίσουμε.